lis 282012
 
Urlop wychowawczy

Uprawnienie do urlopu wypoczynkowego to jedno z uprawnień pracowników. Podkreślić jednak należy, iż uprawnienie to jest stosunkowo rygorystycznie ograniczone przepisami prawa pracy. O ile bowiem zatrudniony ma prawo skorzystać z urlopu, to firma ma możliwość odmówić prawa do urlopu wypoczynkowego. Urlop wypoczynkowy 2013 i wytyczne jego udzielania na pewno zainteresują wielu pracowników. Z regulacjami udzielania pracownikom urlopów wypoczynkowych zaznajomisz się najszybciej na naszej stronie internetowej o prawie pracy.

Wymiar dni urlopu wypoczynkowego których można dać pracownikowi uzależniona jest od bieżącego stażu zatrudnienia i od tego, czy podjął zatrudnienie po raz pierwszy w swojej karierze zawodowej. Do powołanego stażu zatrudnienia wlicza się pracownikowi również okres nauki.

Trafne naliczenie ilości dni urlopu wypoczynkowego, który przysługuje pracownikowi jest bardzo istotne. Nieodpowiednie ustalenie wymiaru urlopu wypoczynkowego może spowodować kary, które może wymierzyć Inspekcja Pracy.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 24 (ostatnio: 30.09.2020 16:42:25)
  • yahoo: 5 (ostatnio: 03.04.2016 22:08:00)

Podlinkuj wpis: