sty 282013
 
Sygnalizatory graniczne w maszynach piekarniczych

Sygnalizatory graniczne stosowane są tam, gdzie chodzi o za­sygnalizowanie, najczęściej na drodze elektrycznej, stanów, w któ­rych kontrolowany sygnał pneumatyczny przekracza minimalne i maksymalne wartości graniczne.

Budowę i zasadę działania takiego sygnalizatora najlepiej omówić na przykładzie syg­nalizatora granicznego typu SG-1 , gdzie kontrolowany sygnał pneumatyczny kierowany jest do ko­m ory . Wzrost wartości ciśnienia powoduje ściśnięcia miesz­ka oraz przemies zczenie się ku górze popychacza . Powrót popychacza w położenie pierwotne po zmnie jszeniu się ciśnienia w komorze zapewnia sprężyna . Do popychacza pracującego w tego typu maszynie przytwier­dzone są styki , które w zależności od panującego ciśnienia w ko­morze i przemieszczenia popychacza zwierają styki górne , dolne lub zajmują położenie pośrednie .

Styki górne w sygnalizatorze pracującym wzostają zwarte przy przekroczeniu maksymalnej wartości granicznej ciśnienia, natomiast zwarcie styków dolnych następuje po przekroczeniu minimalnej wartości granicznej.

W sygnalizatorze granicznym typu SG-1 różnica ciśnienia po­ wodującego zwieranie styków górnych i ciśnienia powodującego zwieranie styków dolnych nie może być mniejsza niż 12 kN/m2. Zakres nastawienia styków dolnych od 12 do 120 kN/m2. Zakres na­stawienia styków górnych od 24 do 150 kN/m2. Napięcie dopuszczalne względem obudowy 24 V. Obciążenie dopuszczalne styków 2A. Różnica maksymalna między ciśnieniem załączania i rozłączania ± 2,6 kN/m2. Więcej znajdziecie państwo na naszej stronie.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 48 (ostatnio: 23.12.2020 21:43:57)

Podlinkuj wpis: