paź 062012
 
Odwiedź góry Kaukazu i zobacz Tbilisi.

Gruzja to państwo w Eurazji. Ta kraina to nieodkryta perła morza czarnego, gdzie ceny nie są zawyżone. Bardzo bogata kultura, gościnność i serdeczność mieszkańców i doskonałe trunki to niektóre z jej walorów. Klimat w Gruzji jest podzwrotnikowy, w zachodniej części państwa słoneczny i wilgotny, a za granicą gór Suramskich staje się kontynentalny i suchy. Teren Gruzji pokryty jest górami, spotykamy tu charakterystyczną dla klimatu śródziemnomorskiego roślinność taka jak oliwki, palmy i figi. Obszary górskie położone wyżej obfitują w roślinność, którą można określić jako alpejską, ale w pewnych regionach uprawia się egzotyczne owoce jak banany i kiwi.

Turystów i ludzi chętnych przeżyć przygodę kusi piękno Gruzji, nie bez wpływu jest też fakt niskich cen hosteli. Nie przeludnione góry Kaukazu tylko czekają by poczuć się jak pionier. Szlaki w górach Kaukazu znajdujące się w Gruzji to jedne z najdzikszych oraz najpiękniejszych terenów w tej części świata, znajdują się tu masywy górskie i szczyty przekraczające 5 kilometrów wysokości. Amatorzy wędrówek, jazdy konnej i ekoturystyki będą się czuli tutaj jak w raju.

Zastanawiając się nad noclegiem w Gruzji powinniśmy zdecydować w której części Kraju będziemy szukać apartamentu, czy wolimy Morze Czarne czy wysokie góry Kaukazu. Nad morzem możemy znaleźć atrakcyjne apartamenty i piękne, piaszczyste plaże. W górach czeka nas niezmącony spokój i piękne widoki, które zadowolą każdego fotografa.

Gruzja, a zwłaszcza Tbilisi to też ośrodki kulturalne wypełnione zabytkami.. Dziedzictwo kultury Gruzji obejmuje również czasy prehistoryczne.. Ze względu na położenie Gruzja podlegała stałym wpływom Arabskim i Europejskim, co odbiło się w bogatym języku, kuchni i kulturze.

Wypoczynek w tym pięknym kraju przyciąga amatorów kuchni. Gruzja słynie z doskonałego wina, miejscowi winiarze samodzielnie udoskonalili szczepy takie jak Saperawi, Chwanczkara, Napareuli czy Cinandali. Pyszna gruzińska kuchnia zdaje się smakować Polakom, o czym świadczy rosnąca popularność gruzińskich restauracji. Nocleg w Tbilisi nie należy do dużych wydatków. Pobyt w Gruzji dla Polskiego turysty nie jest kosztowny, mniejsze zatłoczenie turystycznie atrakcyjnych miejsc przekonuje tych, którzy nie lubią dużych tłumów, a wolą ciszę i spokój.Może to właśnie Ty przeżyjesz przygodę w Gruzji?


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Lokalizacja na mapie:

Szerokość geograficzna: 50.0242701, Długość geograficzna: 19.974572099999932

Odwiedziny botów:
  • googlebot: 43 (ostatnio: 02.11.2020 19:06:13)
  • yahoo: 4 (ostatnio: 26.05.2017 15:22:06)

Podlinkuj wpis: